1399/04/16 @Html.GetTextMultiLan(1239) 09:04:00

برنامه‌‌ریزی برای جهش اکتشاف ذخایر معدنی

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی از برنامه‌ریزی برای رشد ۱۰۰ درصدی در بخش شناسایی و پی‌جویی اکتشاف مواد معدنی کشور خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در این بخش خواهیم بود.

برنامه‌‌ریزی برای جهش اکتشاف ذخایر معدنی

 به نقل از دنیای اقتصاد : رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی از برنامه‌ریزی برای رشد ۱۰۰ درصدی در بخش شناسایی و پی‌جویی اکتشاف مواد معدنی کشور خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در این بخش خواهیم بود.

به‌ گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی، در پی نام‌گذاری سال‌جاری با عنوان «جهش تولید» و برنامه‌ریزی برای حرکت این سازمان به سمت تحول و جهش در عملکرد تخصصی به ویژه در بخش کشف ذخایر معدنی جدید، رئیس سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور بر تلاش برای رسیدن به این اهداف تاکید کرد.

علیرضا شهیدی یادآور شد: بر اساس هدف‌گذاری سالانه عملیات اکتشافی به میزان ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع در سطح کشور و با توجه به منابع مالی که در اختیار داشتیم، موضوع تحول در بخش اکتشاف را دنبال کرده و دستیابی به هدف ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی را در دستور کار داریم. رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی، ایجاد تحول اکتشافی را نیازمند طراحی سازوکار تامین منابع مالی جدید و ظرفیت‌سازی اجرای عملیات اکتشاف برای فعالیت‌های موثر از جمله کشف ذخایر پنهان و اجرای عملیات هدفمند و گسترده با هدف تامین نیاز واحدهای صنایع معدنی دانست و افزود: به‌طور جدی در پی هموار کردن مسیر هستیم و تاکنون به موفقیت‌های قابل توجهی در مقایسه با گذشته رسیده‌ایم. شهیدی همچنین از آمادگی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی برای همکاری موثر با بخش خصوصی و صاحبان صنایع معدنی با هدف تکمیل چرخه اکتشاف و تامین مواد معدنی مورد نیاز صنایع کشور خبر داد. سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور از ابتدای امسال در قالب تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری مشترک، عملیات جدید اکتشافی در کشور را طراحی و آماده اجرا کرده ‌است.

:
0%